Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

ZirveShell zChat Applet

ZirveShell zChat Applet

ZirveShell zChat Applet

Merhaba değerli sohbet severler. Bugün Yoksun Web Sitemizde anlatacağım konu ZirveShell İnternet Hizmetleri kurucusu ve yöneticisi Emrehan kardeşimin yeni hizmeti olan zChat Applet üzerine olacaktır. Emrehan yeni appleti bizim sunucumuza kurmuş ve tüm kontrollerini burada gerçekleşmiştir. Bu açıdan Emrehan’a bu konuda yardımcı olmak ve bu atılımda öncü site olmak bizim için mutluluk kaynağıdır. Kardeşimin çalışmalarını ve insanlığını onu tanıdığım günden bu yana takdir ettim. Dostluğundan ve kardeşliğinden ötürü de ayrıca teşekkür ederim.

zChat Applet Nedir

Son zamanlarda gelişen teknoloji gibi yazılımcı kodlamacı arkadaşlar da kendilerini geliştirdi. ZirveShell de bu gelişimden geri kalmadı tabii ki ve o da üzerine düşen yeniliği her zaman ki gibi yerine getirdi. Bu Applet NodeJS sistemi ile kodlanmış olup şuan ki sohbet programları veya Web Sohbet arayüzleri arasında bizlerin gözünde en iyisi olarak hizmete sunulmuştur. Kesinlikle zevkler ve renkler tartışılmaz lakin bu applet henüz tanıtımı bile yapılmadan ZirveShell müşterilerine takdim edildi ve güzel sonuçlar alındığını belirtmek isterim. Emrehan kardeşim ile yaptığım görüşmede “müşterilerim kıymetlidir, her zaman memnun olması ve kullanımı en kolay, en gelişmiş sistemleri kullanmaları için elimden geleni yapıyorum” dedi.

Applet Kullanımı 

Öncelikle yazı stillerinden bahsederek tanıtıma başlayalım. Bu applette renkli yazı stili, kalın yazı stili, italik ve altı çizili yazı stilleri mevcut. Birbirinden renkli ve hareketli emojilerimiz de var, tek tuş ile ekranı silebiliyoruz. İsterseniz sohbet sayfasından ayrılmadan mirc de indirebiliyorsunuz her şey elinizin altında yani. Nick (rumuz) değiştirme, nick kaydetme ve oper pass girme yada her hangi bir kanala girebilmeniz için tüm kolaylıklar düşünülmüş. Eskiden bazı sistemlerde radyo açıp kapatmak için sayfayı aşağı indir yukarı çıkar yapıyorduk şimdi o da ortadan kalktı ve tek tuş ile radyomuzu aç/kapa yapabiliyoruz. 3 adet menümüz var bunları da kısaca anlatayım sonunda genel bir resim alıp ekleyeceğim zaten.

Ayarlar menüsü

1- Özeli kapat/aç

2- Özelde seslenme uyarılarını kapat/aç

3- Kanalda seslenme uyarılarını kapat/aç

4- Notice bildirimlerini kapat/aç

5- Nick değişim bildirimlerini kapat/aç

6- Kanalda ban bildirimlerini kapat/aç

7- Mode değişim bildirimlerini kapat/aç

8- Yazılarda saati gizle/aç

Hızlı Menü

1- Tüm görüşmeleri kapat (özeldeki tüm görüşmeleri kapatır)

2- Tüm engelli kişileri listeler (engelli listesi)

3- Kanal listeleme (/list )

4- Sunucu kuralları (/rules)

Son menü de ise Applet ile ilgili kodlama tanıtımı ve telif hakları belirtilmektedir.

Applet den bir ekran görüntüsü de ekleyelim.

zChat Applet

zChat Applet

zChat Applet

Admin 649
4 Yorumlar
burak

Kullanışlı ve görünümü güzel teşekkürler zirveshell

Selocan

Güzel bir çalışma olmuş gayet de güzel bir görünüme sahip emek veren elleriniz dert görmesin başarılar dilerim.

NeRiSsa

Daha rahat kullanılan görüntü olarak sade ve düşmeleri minimuma indirmiş güzel bir çalışma olmuş zirveshelle teşekkür ederiz kendilerini çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

Hakan

anlaşılan zirveshell bu konuda bayağı zaman harcamış ve emek vermiş çok da iyi olmuş ellerinize sağlık çalışma mükemmel olmuş başarılar dilerim.

Cevap bırakın