Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Van Sohbet

Van Sohbet

Van Sohbet

Merhaba sevgili okurlar. Bugün bu makalemizde Van sohbet odaları ve sohbet siteleri adlı makalemizi inceleyeceğiz. Van  chat siteleri yoksun sohbet sitesinde yurdumuzun 81 ilinden sohbet etmeye gelen vatandaşlarımızı  buluşturmaktadır. Sohbet  sitemizde mobil sohbet uyumlu olup ayrıca mobil sohbet uygulamamız da  mevcuttur. İsterseniz mobil girenler için mobil uygulama  indirebilir isterseniz de mirc kullanan sohbet sever arkadaşlarımız için yoksun mirci indirebilirsiniz.

Van Sohbet Odaları

Van ilimiz Türkiye’mizin Doğu Anadolu bölgesinde yer almaktadır ve İran ile Irak Ülkelerinin de komşusudur. Van ilimizin nüfusu tahmini edilen bilgilere göre 1 milyon 135 bin ile 1 milyon 140 bin arasında tahmin edilmektedir. Bu ilimizin ilçeleri ise; İpek Yolu, Erciş, Tuşba, Edremit, Özalp, Çaldıran, Muradiye, Başkale, Gürpınar, Gevaş, Çatak, Saray, ve de son olarak Bahçesaray ile birlikte 13 adet ilçesi bulunmaktadır.

Van Sohbet Siteleri

Sevgili okurlar Van ilimizin ekonomisini incelediğimizde tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Ağırlıklı olarak küçükbaş hayvan üretimi yapılmaktadır ve Van nüfusunun dörtte üçü hayvancılık ile ilgilenmektedir. Van arazisinin tarıma elverişli olmadığı için daha çok hayvancılık baş göstermektedir. Tarımla uğraşan kısım ise genel olarak şu ürünleri ekip biçmektedirler. Arpa, buğday, fasulye, Çavdar, pancar ve son olarak patatestir. Sevgili okurlar Van Gölü etrafında ağırlığı olarak yapılan ekimler ise Bostan ağırlıklıdır. Yani Kavun, karpuz, domates, biber, fasulye, meyve olarak ise elma, armut, kayısı ve daha çok ceviz yetiştirilmektedir.

Van Sohbet
Van Chat Siteleri

Ayrıca Van ilimizde küçük baş kısmında koyun daha çok yetiştirilmektedir. Türkiye’de Koyun Yetiştiriciliği bakımından Lider olan şehir Konya‘dır. Van ise Konya’dan sonra bu sıralamada ikinci olarak yerini almıştır. Sevgili okurlar Van’a gittiğimiz zaman görmeden dönmemiz gereken birkaç yere sizlere aktaracağım. Van Kalesi Van Müzesi Urartu Müzesi, Cumhuriyet Caddesi, yedi kilise, Van kedi villası, Kaya Çelebi Camii, kucuk Erek Dağı, Ulu Cami, Van Kalesi  höyüğü, Çağdaş Aqua Park, kedi evi, Atatürk Kültür Parkı, 15 Temmuz Şehitler Parkı olmak üzere bu şekilde sıralanmıştır arkadaşlar.  Van ilimizi ziyaret ettiğinizde bu saymış olduğum yerleri incelemeden dönmemenizi tavsiye ederim. Sevgili arkadaşlar bugünlük anlatacağım makale bu kadar tekrar görüşmek üzere hoşça kalın.

Admin 346
Cevap bırakın