Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal sohbet siteleri, sosyal medyanın yaygınlaşmasının ardından gelişmeye ve popülerlik kazanmaya başladı. Genel olarak bakıldığında, internetin yaygınlaşmasının en önemli araçları arasında sohbet siteleri ve sohbet odaları önemli etkilere sahiptir. Chat yapmak pek çok kişi için o dönemler internet cafelerin vazgeçilmez nedeni idi. Ancak daha sonra akıllı telefonlar yaygınlaşmaya ve sesli ve görüntülü konuşmalar MSN, Skype, WhatsApp, Messenger, İnstagram … gibi platformlarda gerçekleştirilmeye başlayınca, sohbet siteleri bir dönem Popüleritesini yitirmiş oldu.

Sosyal Chat Siteleri

Ancak hemen sonrasında yazılımcılar durmamaları gerektiğini fark ettiler. Yenilikler geliştirmeli ve kaybettikleri kitleyi kendilerine geri çekmeliydiler. Tam da bu noktada sohbet siteleri, görüntülü sohbet ve sesli sohbet alternatifleri ile zenginleşmeye başladı. Bunun ardından da insanlar yeniden sosyal sohbet sitelere ilgi duymaya başladılar. Çünkü her ne kadar anlık mesajlaşma uygulamaları görüntülü ve sesli sohbet açısından da yazılı sohbet kadar başarılı olmuş olsa, internet üzerinde insanlar olabildiğince özgür olmayı tercih ediyorlardı ve bu durum ancak birbirini hiç tanımayan insanların yanında mümkün olabilirdi.

Mobil Chat

Sohbet odalarının en kötü özelliği, insanların kendi haklarında yanıltıcı bilgiler verebiliyor olmalarıdır. Aynı insan bir anda doktor iken mühendise dönüşebilir; sonra da bir bakmışsınız aşık oluvermiştir. Ancak bu değişimi herhangi bir sohbet ziyaretçisinin fark etmesi mümkün değildir; bu durum sadece sosyal sohbet sitelerinin yetkilileri tarafından kolayca takip edilebilir niteliktedir.

Bu nedenle de her ne kadar sohbet sitelerini seviyor da olsanız, karşınızdaki insana çok fazla güveniyor da olsanız, ona tam anlamı ile emin olmadan hiç bir kişisel bilginizi vermemelisiniz. Size Mühendis_Mehmet olarak yazan birinin, bir başkasına Hemşire_Ayşe olarak yazmıyor olduğunu dahi kesinlikle bilebilme şansınız bulunmamaktadır. Bu noktada, televizyonlara konu olan haberleri hatırlayın: Sevgilisiyle görüşmeye giden adamın karşısında gördüğü 65 yaşındaki kadın, adamda rahatlıkla şok etkisi yaratabilmektedir.

Ücretsiz Sohbet

Her ne kadar güvensek de, sosyal sohbet sitelerinde tanıştığımız insanlara karşı tedbiri elden bırakmamakta da fayda var. Babasının kızına t’ecavüz ettiği bir ortamda, ne yazık ki kötü bir zamanda yaşıyor ve insanlar hakkında fikir sahibi olmakta zorlanabiliyoruz. Bu nedenle sohbet odaları ya da sohbet sitelerinde tanıştığımız kişilerden hiç bir zaman kelimenin tam anlamı ile emin olmamakta yarar var.

Sosyal Sohbet Siteleri

Sosyal Sohbet Siteleri

Admin 326
Cevap bırakın