Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Sohbet Odaları | Sohbet Siteleri | Chat

Sohbet Odaları | Sohbet Siteleri | Chat

Sohbet Odaları | Chat Siteleri

Chat sohbet kelimesinin İngilizce karşılığı olarak tanımlanabilir. Aslında insanların pek çoğu internet ile sohbet siteleri içerisinde bulunan sohbet odaları ile chat yaparak başlamışlardır. Chatleşmek, chat yapmak… gibi tabirler, aslında sohbet sitelerinde sohbet etmek olarak ifade edilen kelimelerdir. Masa başında otururken günümüzde sosyalleşmek isteyen pek çok kişi de chat sohbet sitelerinde kendini bulur. Bazı chat sohbet siteleri sesli; bazıları siteler görüntülü iken, kimileri de sadece yazılıdır. Yani insanlar, yüzlerini görmedikleri kişilerle sohbet eder; ama zaman geçirmiş olur ve böylece hem yeni arkadaşlar edinir; hem de kendilerince sosyalleşirler.

Chat sohbet siteleri üzerine yazılan pek çok şarkıdan da söz etmek mümkündür; bunların arasında belki de en bilineni Chatleş yavrum chatleş isimli şarkıdır. Sohbet sitelerinin besin kaynağı olan radyolarda, bu şarkı genellikle yayında bulunan DJ’lerden istenir ve arkadaşlara armağan edilerek, ortamın şenlenmesi sağlanmaya çalışılır.

Günümüzde internet ortamında pek çok sayıda radyo bulunmasına karşın, en fazla dinleyici sohbet odalarında bulunmaktadır. Çünkü sohbet sitelerinin ziyaretçileri chat sohbet sırasında, aynı zamanda da radyo dinlerler. Bir kişinin diğerine şarkı armağan etmesi, istek listesinin kabarık hale gelmesini sağlamaktadır ve bununla birlikte, pek çok radyo DJ’i yayınını, sohbet odalarında akıp giden chatleşmeleri okuyarak geçirir. Çünkü burada sohbet eden kişiler aynı zamanda DJ’lerin arkadaşları; hatta belki de sevgilileridir.

Yoksun Sohbet Odaları

Sohbet sitelerinde sevgili edinen kişiler, kısa zaman içerisinde birlikteliklerini, ilişkilerini sohbet odaları geneline duyururlar. Amaç ise genellikle sevgililerinin yalnız olmadığı izlenimini tüm herkese vermek ve onlardan uzak durmalarını sağlamaktır. Ancak özellikle kalabalık sohbet sitelerinde, arkadaşlık ve dostluklar her ne kadar baki olsa da, kıskançlık ve çekememezlikler de söz konusudur. Mutlu çiftlerin ayrılması için çabalayan kişiler de mutlaka olacaktır. Dolayısı ile chat yaparken edinilen arkadaşlık ya da aşkların her zaman dile getirilmesinin ne kadar doğru olduğu tartışmalıdır ve su götürür.

Sohbet Odaları

Tüm bu sözü edilen olumsuzlukların nedeni ise kesinlikle chat sohbet sitelerine bağlanmamalıdır. Bu gibi ortamlarda göz önünde yaşanan bazı şeylerin kıskanılması doğal olabilir; ancak bununla birlikte, bu gibi durumların reel hayatta da olduğu ve zaten sohbet odalarında reel insanların bulunduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Çünkü her mobil kullanıcı veya web kullanıcısı ya da mirc script kullanıcısı ne olursa olsun her rumuz arkasında bir insan olduğunu sanal ortam da olsa unutmamamız gerektiğini düşünüyorum.

Sohbet sitesinden atıldım, genellikle sohbet odalarına giren ziyaretçilerin nedenini anlayamadığı durumlar arasında yer almaktadır. Sohbet siteleri zaman zaman bağlantı kesintilerine uğrarlar. Bu kesintilerde ziyaretçiler sunucudan kaynaklı bir problem olduğunu yada internet kesintisi olduğunu anlayamadıkları için sunucudan atıldıklarını düşünürler. Sonrasında giriş yapmaya çalıştıklarında da başarılı olamayınca, ban kaldırmak için ne yapmaları gerektiğini araştırır dururlar.

Yoksun Mobil Sohbet

Sunucu bazlı dahi olsa, sohbet sitesinden atıldım diyen bir kişinin ban yemiş olması zaten muhtemeldir. Bu duruma neden olan ise sohbet sitelerinin güvenlik çalışmalarıdır ki bu çalışmalar olmazsa olmaz gerekli protokollerdir. Bu çalışmalar sohbet kullanıcılarının huzurlu ve seviyeli bir ortamda olmalarını sağlamak için yapılır. Sohbet odalarına saldırı yapan bir kişi, admin ya da diğer yetkililer tarafından banlandığında, Proxy gibi bazı uygulamalar kullanarak hemen IP adresini değiştirip sohbet sitesine yeniden giriş yapar. Ancak Güvenlik ekibi bu kişinin IP adresini takip ederek, hangi IP aralığında olduğunu tespit ettiği anda o aralığı banlar ve sohbet odalarına geçici olarak girişlerini yasaklar.

Sohbet sitelerine saldırı yapan kişilerle IP aralığınız aynı ise bu durum sizi de etkilemiş olabilir. Böyle bir durum ile karşı karşıya iseniz ve sohbet sitesinden atıldım diyorsanız, mutlaka bir yetkili tanıdığınız bulunmalı ve sadece kendi IP adresinizi vererek açmalarını talep etmelisiniz. Çünkü her ne kadar modem resetleseniz de sohbet odalarına, alacağınız yeni IP’lerle de giriş yapamayabilirsiniz. Yöneticilere sitenin web site üzerinde bulunan hatalı ban kısmından irtibat kurarak araştırmalar sonucu ip adresi muaf eklenebilir ve yeniden sohbet ortamına dahil olabilirsiniz.

Yoksun Chat Siteleri

Sunucu kaynaklı bir problem dolayısı ile sunucu kapandığında da kendinizi sohbet sitesinden atıldım şeklinde düşünebilirsiniz ki böyle bir durumda, sunucu problemi düzeldiğinde kolayca giriş yapmanız muhtemel olacaktır.

Tüm bunların yanında, sohbet sitesinden atıldım demenizin daha farklı ve geçerli nedenleri de bulunabilir ve siz bir yetkili tarafından atılmış da olabilirsiniz. Bu nedenler arasında:
■ Küfür etmek
■ Hakaret etmek
■ Flood yapmak (Arka arkaya aynı mesajı göndermek)
■ Reklam yapmak
■ Diğer ziyaretçileri rahatsız etmek
■ Siyasi konular üzerinde konuşmak

■ Dil, din ve ırk ayrımı yapmak
■ Argo veya müstehcen konuşmalar yapmak
■ Kişi ve aile bireylerini hedef alacak şekilde konuşmak…

Bu konuda detaylı bilgi almak için sohbet sitelerinde /rules ( kurallar ) bölümünü incelemek yeterli olacaktır.
Kuralları inceleyip hangi şart esas alındığını inceleyip buna göre davranabilirsiniz.

Bu gibi davranışlarda bulunmamak, sohbet sitesinden atıldım şikayetinde bulunmamak için yapılması gereken en basit önlemdir. Böylece sürekli iletişimde bulunduğunuz arkadaşlarınızdan uzak kalmamış olursunuz. Aynı zamanda sohbet sitesi kurallarına her daim uymanız gerektiğini de unutmamalısınız. Sohbet sitelerine uzun süre takılanlar, bu yazılı olan ya da olmayan kuralların neler olduğunu iyi bilirler.

Yoksun Sohbet Sitesine girmeden önce insanlar düşünüp tedirgin olmamalı çünkü burası bir sohbet sitesi ve aile gibi bir sohbet ortamı var burada. Gayet alçak gönüllü bir ev sahibi, iyi bir arkadaş dost hatta kardeş gibi bir ortam var. Yani gönül rahatlığıyla çekinmeden gelip sanki yıllardır tanışmış bir dost edasıyla sohbet edilebilir bir yer bizim sohbet sitemiz.

Yoksun Sohbet

Sevgili okurlar bizimle çalışmak istermisiniz?

Seviyeli ve kaliteli elit bir sohbet ortamında bizimle beraber olmak isterseniz sohbet sitemize girip #operhelp kanalımızı ziyaret edebilir yada AsikaR rumuzlu yöneticimiz ile görüşebilirsiniz. Yönetim kısmında size de ihtiyaç duyabiliriz fikir alışverişini severiz sohbet ortamını daha da güzel bir hale getirmek için birlikte hareket edebiliriz. Bizler sizlerin fikirlerine her zaman açığız ve her zaman kulak vereceğiz. Yoksun Sohbet yönetimi olarak sunucumuz daha iyi yerlerde daha emin adımlarla zirveye tırmanmasını istiyoruz ama bunu aile olarak yapmak istiyoruz .

Sizde web veya Sohbet sitemizde görev dağılımında olmak isterseniz bekliyoruz ve işte ekip arkadaşlarımız aşağıda olduğu gibi.

TAKIM LİDERİ
AsikaR

TAKIM ARKADAŞLARIMIZ

NeRiSsa Burak Sonsuzluk Crayz Zeynep NaZ Emrehan KoyuKahve Maverick Exit

BİZ KİMİZ ?
Biz Kardeşliğe Dostluğa önem veren kendi ortamını kurmak için yola çıkmış emektarlarız.
” Sırf siz gelip chat yapın diye teknik işleri halleden kişileriz 🙂 ”

NE İSTİYORUZ ?
Kurallarımız dahilinde (/rules) Kimsenin kimseyi rahatsız etmediği, özgürlükçü chat anlayışı.

BURADA SİZİ NE BEKLİYOR ?
Günün yorgunluğunu atmak için geldiysen, burası tam yeri. Dostça bir ortamla seni ağırlamak için her zaman buradayız.

MİSYONUMUZ NE ?
Bizler bu yola sizlere en iyi hizmeti sağlamak ve en keyifli ortamı sunmak için takım arkadaşlarımız ile beraber çıktık.

VİZYONUMUZ NE ?
Kullanıcılarımız için sohbet ortamını en kolay kullanılabilir hale getirmek ve en eğlenceli en keyifli sohbet ortamını sağlamak için şimdi ve her zaman var gücümüz ile çabalamaktır.

Admin 361
Cevap bırakın