Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Siirt Sohbet Odaları

Siirt Sohbet Odaları

Siirt Sohbet Odaları

Siirt Sohbet Odaları Siirt deyince benim aklıma ilk gelen iğne oyalı o göz kamaştıran örtüleri geliyor. Her oyanın bir anlamı olması ise çok daha ilgi çekici bir Siirtli bayanı başındaki örtüsünden ayırt edebilirsiniz. Bende de var o örtüden bir kaç tane ama örtmeye kıyamıyorum o kadar güzeller ki özel bir mevlid falan olunca çıkarıyorum. Birde hediye olmaları daha kıymetli yapıyor iğne oyalı örtülerimi. Yolunuz Siirte düşerse mutlaka bu örtülerden sizlerde almalısınız hediyelik olarak satılıyor. Sevdiğiniz insanlar için çok özel bir hediye olacaktır. Birde yıllardır Gazianteplilerle cekistikleri fıstık olayi var. Siirtin kendi ne ait fıstığı var antep fıstığında benzeyen ama antep fıstığına oranla daha kısa ve daha tombul görüntü olarak benzesede lezzet olarak pek benzemez. Yıllardır antepliler bizim fıstıgimiz daha lezzetli Siirtliler ise bizim fıstıgımız daha lezzetli diye bir cekisme icindeler.

Siirt Ücretsiz Sohbet

Benim şahsî düşüncene göre ise Gaziantep fıstığı daha lezzetli Siirtliler kızmazlar inşallah bana 🙂 Siirt Güneydoğu Anadolu da küçük bir il cok fazla büyümemesinin nedeni ise dağlarla çevrili olmasıdır. Siirt Güneydoğu Anadolu nün diğer illeri gibi kökü Mezopotamyaya kadar uzanır ancak coğrafi konumundan dolayı Siirt ili, güneyde büyük Mezopotamya, batıda Anadolu kültürlerinin bulunduğu yaklaşık olarak oniki bin yıllık geçmişi ile medeniyetlerin arasında köprü halindedir. Siirt ilini özel kılan Sağlarca Kaplıcası meşhurdur. Saglarca kaplicasinin yeride oldukça özeldir. Botan Çayının kıyısında konumlanan bir mağara içerisinde bulunmaktadır. Bu mağaranın düzenlenmesi ve genişletilmesi ile kaplıcadan yararlanılmaya başlanmıştır. Sağlık turizmi açısından oldukça önemli bir kaplıcadır. Sağlarca Kaplıcasının suyunun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir. Bu rahatsızlıklar; Sinirsel rahatsızlıklar, Romatizma, Kadın hastalıkları, Deri hastalıkları, Solunum yolları hastalıkları, Kas ve sinir yorgunluğu, Kireçlenme ve eklem, hastalıkları, Ameliyat sonrası hastalıkları gibi. Siirt onaltı ve onyedi Mayıs günlerinde turistlerin akınına uğramaktadır.

Siirt Mobil Sohbet

Çünkü bu tarihlerde Veysel Karani anma günleri düzenlenmektedir. Siirt şehrimiz bir Mardin kadar olmasada çeşitli etnik ırkları barındırmaktadır. Nüfusun büyük çoğunluğunu yerli Araplar, Kürtler ve Türkler oluşturmaktadır. Siirt halkının zor ve çetin bir savaşıdır geçim. Nüfusun büyük çoğunluğu tarımla uğraşırken diğer kalan kısım hayvancilik ve tuz üretimi ile geçimini sağlamaya çalışır. Iklim yönünden ise Siirt ilinde kara iklimi hüküm sürer. Yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçer. İlin kuzey ve doğusu kışın daha soğuk ve yazın daha serin olur.

Orman bakımından ise en fakır ilimizdir diyebiliriz. Siirt’in yöresel yemekleri son derece iştah açıcı ve mis gibi kokusuyla sofralarımızı şenlendiriyor. Siirte gidipte yemeden donmemeniz gereken yemekleri su şekilde sıralayabiliriz. Büryan Kebabı Siirt’e özgü olan büryan kebabı, hem şehirde hem de ülke genelinde adıyla ve tadıyla oldukça meşhur, Siirt Kitel (Köfte),Mihr Çorbası,İsmeket Köfte, Arap Dolması, Perde Pilavı, Zerfet, Bumbar. Sanırım Ben et obur biri olduğumdan en cok büryan kebabını sevdim mutlaka yemelisiniz vazgeçemeyeceksiniz. Siirt insani iklimi gibi sert acımasız değil.

Siirt Mobil Chat

Çalışmaktan nasırlaşmış elleri gözünüzle görebilirsiniz ama pamuk gibi kalpleri vardir. Dürüst merhametli vicdan sahibininsanlardir. Daha önce sadece üniversite de bir sınıf arkadaşım vardı Gülşen isminde dünya tatlisiydi. Siirt sohbette tanjstigim Siirtli insanlari görünce bu özelliğin tüm Siirt hakkında bulunduğunu anlamam uzun sürmedi. Sohbet sitelerine girdigim ilk andan itibaren sıcak ve samimi bir şekilde karşılandım sanki uzun zamandır ortaymışım gibi hissettim. Siirtlinin sıcaklığı sinmişti SİİRT sohbete gelen bir daha gitmek istemiyor Siirt sohbetten.
Ortamı çok güzel ard niyet yok Bir bayanın en rahat edeceği sohbet sitelerinden biri SİİRT SOHBET. Siirt sohbette değişik eğlencelerde oyunlarda mecvut. Kendinizi birden müzik esliginde halay çekerken bulabilirsiniz. Eğlenmek istiyorsanız muhabbeti seviyorsanız sizin için en ideal sohbet sitesi siirt sohbet. Siirt sohbet nerde mi?  yoksun.org da sizi bekliyor. Unutmayın sakin adresi dostluğun adresi yoksun.org ?

Siirt Sohbet Odaları

Siirt Sohbet Odaları

Admin 348
Cevap bırakın