Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Muş Sohbet

Muş Sohbet

Muş Sohbet

Muş Sohbet Odaları ve sohbet siteleri insanını yakından tanımak gibi bir fırsata sahibim yaklaşık 10 yıldır bu kesmekteyim ve 10 yıldır. Aynı mekanlarda çalıştık. İnsanlık dostluk olarak gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.
Bu yazımızda Muş’u Muşun halkını onun gözünden tanıyacağız.
Muş ili Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat-Van bölümünde yer almaktadır. Fırat Havzası içinde kalan Muş il alanının önemli akarsuları Murat ve Karasu ırmaklarıdır. Muş’un İlçeleri: Bulanık, Hasköy, Korkut, Malazgirt ve Varto’dur. Bu sıralar Varto Muştan daha çok tanınmış durumdadır.

Bunun nedeni ise çukur dizisindeki Vartolu kahramanıdır.
Muş, genel olarak Doğu Anadolu Bölgesinin sert ve karasal iklimin etkisi altındadır. Muşta yasayan insanlar kışın kara doğmakta olup müthiş bir soğuğu vardır. Kar uzun süre yerden kalkmamakta çocuklar için büyük bir eğlence kaynağı olmakta. Bayramlarda çocuklar için iple çekilen günlerdir. Çünkü eski bayram gelenekleri Muşta hala devam etmekte bayram sabahı kahvaltıdan sonra çocuklar bayram için önceden hazırlanmış bayram şekeri toplama çantalarını albaraka komşuları akrabaları dolaşıp bayramlaşarak bayram şekerlerini toplarlar.

Muş Sohbet Odaları

Geleneksel Muş Evleri Yerleşim düzeni ve sokak dokusu esas itibari ile tipik bir Türk kenti havasını yansıtan Muş’un, konut mimarisinin oluşumunda temel etki, diğer yörelerimizde de olduğu gibi milletimizin örf ve adetlerinden kaynaklanan hayat tarzı ve ihtiyaçlarıdır. Ayrıca gelenekleri, iklimin ve coğrafyanın zorlayıcı gerekleri de bu oluşumdaki diğer etmenlerdir.
Muş Kale Parkı, Esenlik Cami, Ulu Cami, Yıldızlı, Murat Paşa Köprüsü, Çengilli Kilisesi, Arak Manastırını gezip görmeden,
Yöre yemeklerinden Muş köftesi, lahana dolması, çorti aşı ve keskek’i tatmadan;

Muş Sohbet

Özgün el sanatlarından; oya, dantel ve boncuk işlemesi, halı, kilim ve battaniye dokumaları satın almadan… dönmeyin.
MUŞ doğuda küçük illerimizden biridir. Muş Doğu Anadolu’nun kavşak noktasıdır çünkü hava, kara ve demiryolu ulaşım ağına sahiptir, Muş Türkiye’nin en büyük canlı hayvan depolarındandır. Temel tarımsal ürünler :Yem bitkileri, tütün, şeker pancarı, lahana, kavun-karpuz, sebze, üzüm, patates, canlı hayvan ve hayvansal ürünler büyük geçim kaynaklarındandır.
Temel Sanayi Alanları :  Madencilik (çimento, barit, mermer, tuğla, doğal yapı taşları), Gıda, Mobilya, Tekstil, İnşaat, Metal olarak sıralayabiliriz.

Muş Sohbet Siteleri

MUŞ ilini tanıdık az çok kafamızda bir Muş figürü oluştu ve biz bu konuşmadan bu bilgilerden çok memnun kaldım.
Gel gelelim sohbet sitemize bugün sohbet odalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Yeni sohbet odamızın adı tahmin edeceğiniz gibi Muş sohbet odası olacak. Temellerini bugün attığımız sohbet odamızda görüntülü chat, sesli chat, olduğu gibi yazarakta sohbet edebilirsiniz kullanıcılarımız için profil kısımlarına fotoğraf koyma alanı bıraktık ve sohbet sitemizde istediğiniz emojileri kullanabileceksiniz. Bizim önceliğimiz sizin rahat bir ortamda bir sorun yaşamadan sohbet edebilmeniz biz sizlere bu ortamı diğer sohbet odalarımızda sağladığımız şekilde sağlayacağız adminlerimiz, op ve sop arkadaşlarımız bu konuda en büyük yardımcınız olacaktır. Sizlerde görev almak isterseniz Muş sohbet odalarımıza gelmeniz yeterli olacaktır….

Admin 345
Cevap bırakın