Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi ve kuralları Mobil Sohbet sitesi denildiği zaman akla hep kalabalık ve pek çok kişinin adının ortada dolaştığı Sohbet odaları gelmektedir. Sohbet sitelerinde aşk vardır, arkadaşlık, dostluk ve bir hiyerarşi vardır. Op, sop, admin, Cofounder, Founder… derken pek çok yetkiliyi bir sohbet sitesi içerisinde görebilmek mümkündür. Tüm bunlar aslında kalabalık içerisinde düzen sağlayabilmek adınadır. Aksi halde her kafadan bir sesin çıkması demek, sık sık kavga ve sorunların ortaya çıkması anlamına gelmektedir.

Bu bilgiler ışığında, bir Mobil sohbet sitesine giriş yapmak isteyen kişilerin, genel olarak bu ortamların kurallarını bilmeleri gerekir. Her şeyin öncesinde, 18 yaşından küçüklerin sohbet odalarına girmeleri yasaktır. Bu nedenle yaşını saklayan bazı kişiler olabilir. Ancak arkadaşlık edindiklerinde yaşları mutlaka ortaya çıkacağı için, ortamdan uzaklaştırılmak yerine, 18 yaşın altındakilerin sohbet sitelerine girmeleri önerilmez.

Sohbet Siteleri

İnsan ayrımı yapmak sohbet sitelerinde kesinlikle yasaktır. Herhangi bir etnik köken, siyasi konular ya da terör propagandaları hakkında görüş bildirmek kesinlikle yasaktır. Sohbet ortamında bulunsun ya da bulunmasın, devlet büyükleri de dahil herhangi biri hakkında hakaret edici ya da aşağılayıcı ithamlarda bulunmak yasak olup, süresiz banlanma sebebidir.

Bilindiği gibi Sohbet odalarında herkesin kendine ait bir nicki vardır. Bu nicklerin seçiminde argo kelimeler ya da bel altı tabirler kullanmak yasak olduğu gibi, herhangi biri tarafından kullanılan nickin kopyalanması da kesinlikle yasaktır ve sohbet sitesi tarafından kabul edilmeyecektir.

Mobil Chat

Ticari olsun ya da olmasın, herhangi bir şekilde reklam yapmak, bir sohbet sitesi için kesinlikle kabul edilemez. Bununla birlikte, mIRC programlarında bot kullanmak, alıntı içerikleri sürekli paylaşmak ya da flood adı verilen ve arka arkaya sürekli aynı içerikleri paylaşan durumlar kesinlikle kabul edilememektedir.

Herhangi bir üyenin özelden gönderdiği dosyalara ya da mesajlara sohbet sitesi yetkilileri tarafından pek müdahale edilmemektedir. Gönderilen dosyaları almak ya da mesajları yanıtlamak ya da o kişiyi tamamen engellemek, kişilerin sorumluluğu altındadır.

Bilinen sohbet siteleri Türk kullanıcılarına hitap etmekte olup, belirli bir Türk aile yapısı vardır ve buna aykırı davranışlarda bulunmak ya da küfür etmek kesinlikle yasaktır.

Mobil Sohbet Sitesi

Mobil Sohbet Sitesi

Admin 417
Cevap bırakın