Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Manisa Sohbet

Manisa Sohbet

Manisa Sohbet Odaları

Halkında dostluk bağı güçlüdür
Egenin ikinci büyük kentidir
Gediz ovası pek verimlidir
Bir başkadır şehrim Manisa
Zengin kültürüyle, gelenekleriyle
Höşmerimi, kebabı, Zeytin yağlıları ile
Yeşil inciri, sultani beyaz üzümüyle
Bir başkadır şehrim Manisa
MANİSA deyince ilk akla gelen Manisa mesir macunu oluyor. O zaman bizde ilk önce Manisa mesir macunun hikayesini özelliklerini öğrenilip sonrasında Manisa’ya ve Manisa sohbete döner onlar hakkında sohbet ederiz.

Manisa Sohbet Siteleri

Mesir macunu ilk defa Osmanlı sarayının hekimlerinden Merkez Efendi tarafından yapılmış olup 5 asırdır şifa dağıtmaktadır.
Mesir macunun ortaya çıkma hikayesini de şöyle anlatabiliriz. Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi, Yavuz Sultan Selim’in eşi Ayşe Hafsa Sultanı iyileştirmek için yapılmıştır. Mesir macunu 41 çeşit baharatın karışımı ile macun kıvamında tatlı bir tada sahiptir. Bu tatta Manisa’nın Sultani çekirdeksiz üzümlerinin de katkısı büyüktür. Macunun içeriğindeki baharatların; mikrop kırıcı, mide yatıştırıcı, romatizma, iltihap, iştah açıcı, süt arttırıcı ve idrar yolları gibi rahatsızlıkların tedavisinde destekleyici bir etkisi olduğu ifade edildi.
UNESCO’nun İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Listesi’nde yer alan Manisa mesir macunları festivali 14-19 Nisan’da yapılıyor ve festival Sultan Camii kubbe ve minarelerinden Manisa mesir macunu saçıklarıyla başlıyor. Festivalde yaklaşık olarak 7 ton Manisa Mesir macunu saçılıyor.

Manisa Sohbet
Manisa mesir macunu ile giriş yaptıktan sonra şimdi Manisa ilinin daha sonrada Manisa sohbetin tanıtımını bitirdikten sonra sohbetimize son vereceğiz.
Manisa Ege bölgesinde, tarihi, ovası ve üzümü ile tanınan bir ilimiz. Osmanlı devrinde “Şehzâdeler şehri” olarak tanınan, üzümün ana vatanı olarak bilinen, yeşili, mesir macunu ve üzümü ile meşhur bir ildir. Manisa’nın
ismi magnesiadan gelir Türkiye de TSE kalite belgesini elinde bulunduran Avrupa’nın en iyi yatırım kenti seçtiği son olarak da cin iş adamları’nın gezerek hayran olduktan sonra dünyadaki en iyi yatırım yapılacak yer olduğunu belirtmeleri bir tesadüf değildir bu sebeple yakın zamanda sanayi kentlerin en başını da çekecektir.

Manisa Mobil Sohbet

Manisa, Ege Bölgesi’nde heybetli Spil Dağı’nın eteklerinde kurulmuş ve birçok medeniyetin geçiş güzergahını oluşturmuş bir şehir olan Manisa’nın elbette gezilecek görülecek bir çok yeri vardır. Bunların bazıları şu şekildedir.
Spil Dağı Milli Parkı, Kula Peri Bacaları, Ağlayan Kaya, Kurşunlu Kaplıcaları, Manisa Kalesi, Muradiye Cami, Tarihi Kula Evleri, Kula Volkanları, Manisa Yeni Han, Manisa Ulu Cami, Bintepe Tümülüsleri, İvaz Paşa Cami, Marmara Gölü, Su Uçtu Şelalesi, Adala Kanyonu, Adalar Köprüsü, Turgutlu Seyir Tepe, Sarıgöl Afşar Barajı, Manisa Kent Ormanı, Kaplıcalar, Sart Kaplıcaları, Urganlı Kaplıcaları, Menteşe Kaplıcaları, Emir Kaplıcaları vs…
Mesir macunu tamam da bakalım Manisa da başka neler yeyip içebiliyoruz.
Kırkağaç Kavunu. Domates peynirle ne de güzel gider… Fileyle bir tavana asarsanız Şubat-Mart aylarına kadar dayanabiliyor. Kavunda çok severim olsa da yesek bunun yani sıra ise Mesir Macunu, Sultan Çayı (Mesir Çayı), Sultaniye Üzümü, Akhisar Köfte, Keşkek, Salihli Odun Köftesi, Manisa Kebabı, Akhisar Katmeri, Kokoreç yiyebilirsiniz. Maden Suyu, Akhisar Gazozu ve Cilveli Kahve içebilirsiniz. Kahvenin adına bayıldım yalnız.

Manisa Sohbet Siteleri

Gelelim şimdi Manisa’mızın güzel ismine yaraşan ve kendi adını taşıyan sohbet sitemize yani Manisa sohbet sitesine.
Sohbetin kalbi Manisa sohbet odalarında atıyor desek abartmış olmayız. Abartmadığımızı gelip kendi gözlerinizle görmeniz gerekecektir. Birbirinden neşeli birbirinden sevgi dolu özü sözü bir insanların yeridir Manisa sohbet odalarında Eğlence botları, yarışma odaları da birbirinden eğlenceli saatler geçirmenizi sağlayacaktır. Beğendiğiniz sözleri ekleyebilir günlük falınıza bakabilir. Burcunuzdaki değişiklikleri takip edebilirsiniz. Tüm bunlar için yapmanız gereken Manisa sohbet odalarında gelmeniz ücretsiz sohbet odalarımızdan sizlerde faydalanın…

Admin 243
Cevap bırakın