Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Konya Sohbet Siteleri

Konya Sohbet Siteleri

Konya Sohbet Siteleri

Konya Sohbet Siteleri, Konya denince akla Mevlana gelir ve insanlar Mevlana kenti derler değil mi ? Şimdi bende sizlere bu yazımda Mevlana Şehri Konya’dan bahsedeceğim. Neleri meşhur imiş ne yemekleri varmış nereleri gezilirmiş öyle bir göz atalım öncelikle Konya’yı yüzeysel olarak bir tanıyalım. Şimdi Konya’nın Nüfusu iki buçuk hatta üç milyona yakın diyebilirim ve yüz ölçümü olarak Türkiye’mizin en büyük vilayetidir. Geçim açısından bakarsak ağırlıklı geçim kaynakları tarım ve hayvancılıktır. Teknolojik açıdan bakarsak da Konya sanayi siteleri oldukça fazla ve teknolojiyi takip eden bir yapısı vardır.

Sanayileri dedim doğru anladınız bir çok sanayi sitesi vardır ve çeşitli alanlarda faaliyet gösteren sanayilerdir. Bunlara bir kaç tanesini örnek verelim şimdi. Karatay sanayi, Eski sanayi, Zafer sanayi, Anadolu sanayi ve bir kaç tane daha. Bu saydığım isimler oto tamir, bakım, yıkama, yağlama, yedek parça, temin etme gibi görevleri olan sanayilerdir.

Bunlardan hariç birde ağır sanayi grupları vardır ki onlar da en büyükleridir. 1.nci Organize, 2.nci organize, 3 ncü organize, 4 ve 5 nci organize sanayilerdir. Ayrıca daha ismini sayamadığım toplam sayı olarak da 30 ve 40 arasında sanayisi vardır. Bu ikinci saymış olduğum sanayiler ise ağır sanayi olarak adlandırılır. Çalışma sistemleri genelde yedek parça, makine, otomotiv parçaları gibi imalat yaparlar. Bu sanayiler büyük ve Konya’nın yarısına belki daha fazlasına iş olanağı sağlayan yerlerdir.

Konya Sohbet

Konya Mevlana

Konya Mobil Sohbet

Konya eğitim açısından da oldukça fazla öğrenciye kucak açıyor. Üniversite isimleri buraya sıkıştıralım sonra devam edeceğiz. Konya Teknik Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, KTO(Konya Ticaret Odası) Karatay Üniversitesi, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi, en büyük ve son olarak Alaaddin Keykubat Kampüsü Selçuk Üniversitesi‘dir. Selçuk Üniversitesi çok büyüktür bünyesinde bir çok fakülte barındırıyor. İçimizde bu Üniversite’de okumuş arkadaşlarımız mutlaka vardır ve bu yazımızı okuyacaktır. Okuduğunda mutlaka o güzel anıları hatırlayıp yorum yapacaktır diyorum 😉 ve devam ediyorum.

Tarihi Turistik yerleri açısından bakarsak daha çok Selçuklu mimarisi hakimdir bu şehrimize. Turistik önem taşıyan türbeler, medreseler, camiiler, yapıtlar eserle de mevcut tabi ki onları da elimden geldiğince anlatacağım. Başlıca olanı tabi ki Mevlana Türbesi dir ve bu yapı Mevlana hazretlerinin dergahı idi o ebedi hayata göç ettikten sonra türbesi oldu. Hikayeleri var duyduk bizde şuan hala oluyor mu bilmiyorum. Anlatılan savaş ve manevi açıdan ilahi desteğe ihtiyaç olan durumlarda o türbenin kapı kilidi ve kapısı açılırmış. Bu gece bekçisi yada her hangi bir görevli tarafından değil ilahi bir güç olduğu söylenir. Bir çoğumuzda biliriz ki mutlaka duymuşuzdur. Maneviyatı güçlü ermiş, alim kişiler bedenen yanımızda olsa da ruhen bir başka yerde olabiliyorlar. Buna örnek vermek gerekirse Mevlana Hz. Konya da yaşamış ve bu şehirde ikamet etmiş bir Zat-ı Muhterem. Böyle bir durum da şuan kuzey ırak da yaşanan Suriye de yaşanan olayla da Askerimize destek vermeye gitmiş olabiliyorlar.

Konya Ücretsiz Sohbet

Sevgili kullanıcılar Sohbet etmeye devam edeceğiz elbette ama bunu biraz erteleyeceğiz. Çünkü Konya Sohbet Siteleri ile konumuza girdik ve nasıl bir Sohbet Sitesi onları anlatacağız. Yoksun Sohbet Odaları yeni yüzü ve yeni sohbet arayüzü ile tekrar sanal alemde boy göstermeye başladı. Ne yapıyoruz sizleri memnun etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz sitemlerimizi her zaman güncel tutmaya özen gösteriyoruz. Bizler üzerimize düşeni fazlasıyla yaptığımızı düşünüyoruz ve gerisi sizler de yani ne yapacaksınız. Gelecek rumuz belirleyip Sohbet etmeye başlayacaksınız bu arada Kaliteli Sohbet için en iyi çalışmaları yaptık. Mobil Sohbet Siteleri de burada cep telefonları ile de girebiliyorsunuz. Bu arada 2020 Ramazan ayına girdik dışarı çıkamasak da ihtiyaçlar için çıkmamız gerekiyor ve bu yazımı noktalıyor sizleri Allah’a emanet ediyorum. Kendinize çok iyi bakın dostlarım ben her zaman burada olacağım sizleri de her zaman bekleyeceğim Esen kalın…

Konya Sohbet Odaları
Konya Sohbet Siteleri

Konya Mobil Sohbet

AsikaR 359
Cevap bırakın