Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kastamonu Sohbet

Kastamonu Sohbet

Kastamonu Sohbet

Kastamonu sohbet odaları ve sohbet siteleri sizler için hazırlanmış en iyi mobil sohbet sitesi. Kastamonu deyince akla o yörenin şivesi geliyor. Nasıl mı hemen örnek verelim; Çarşıya çıkacağım diyorum ama çıkamıyorum bunu Kastamonu’ya uyarlayalım. Çarşıya çıkacam deeyon çıkameyon :). Hatta o yöreye has tüm vatana yayılmış bir cümlesi vardır ki oda daş düşebülüü ayı çıkabülü derler :). Kendine has şivesi olduğu gibi kendine has türküleri de vardır sevgili okurlar onları da sizlerle paylaşacağım.

Sayidem Otur Yanıma, Cidenin Çeşmesi, İneboludan Kum Gelir, Gökçe Ağacın Kilimi, Birinide Yavrum Birini, Mapushane Çeşmesi, Gıydıvanın Kızları, Yaş Nane Kuru Nane, Çayırda Buldum Seni, Kastamonu Türküsü, Derelerde Kuşburnu, Benden Selam Olsun Bolu Beyine, Alim Gitme Pazara, Aşağıdan Geliyor Türkmen Goyunu, Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı gibi farklı farklı türküler yazılmıştır.

Kastamonu Sohbet Siteleri

Sevgili okurlar sizlere bu ilimizin ilçelerini aktaracağım.

İhsaniye, inebolu, küre, merkez, pınarbaşı, seydiler, şenpazar, taşköprü, tosya, abana, ağlı, araç, azdavay, bozkurt, cide, çatalzeytin, daday, devrekani, doğanyurt, hanönü ilçeleri olmak üzere yirmi tane ilçesi vardır.

Kastamonu Sohbet

Kastamonu Sohbet Odaları

Kastamonu ilimizin geçim kaynakları tarım ve hayvancılık ağırlıklıdır. Bu ilimiz de ağırlıklı olarak yetişen ürünler Buğday, arpa, mısır, pirinç, nohut, pancar, patates, kenevir ve sarımsak olmaktadır arkadaşlar. Hayvancılık ise ağılıklı olarak büyük baş üretim hayvanlarıdır ve bunun yanında arı yetiştiricileri de oldukça fazladır.

Admin 269
Cevap bırakın