Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Kars Sohbet

Kars Sohbet

Kars Sohbet

Kars Sohbet Odaları ve Sohbet Siteleri deyince akla ilk gelen adi Kars’la anılan Şahmeran efsanesi akla gelir. Diğer bir ismi Farsça Yılanların Şahı anlamına gelen Şah-ı Meran olan Şahmeran, başı insan, gövdesi yılan biçiminde efsanevi bir yaratıktır. Şahmeran gizemli ve yılanların hükümdarı olduğuna inanılan bu yaratık, gömülere bekçilik eder, soluğu ve bakışı ile öldürür. Üstü olan insan şekline Maran adı verilir ve ölünce ruhunun kızına geçtiğine inanılır. Oldukça farklı bir efsane insanin içini ürperten umarım rüyama girmez 🙂
Coğrafyası: Kars ili Doğu Anadolu Bölgesi’ nin kuzeydoğu kesimlerinde yer almaktadır. Büyük bir plato özelliği gösteren il coğrafyasında genel olarak bitki örtüsü bozkır görünümündedir. Akarsu vadileriyle yer yer parçalanan yörede yaylalar dalgalı düzlüklerden oluşur. Kars ilinde yer alan önemli yükseltiler olan Allahuekber Dağları, Kısır Dağı, Akbaba Dağı, Aladağ ve Aşağıdağ’ın bir kısmı merkez ilçe sınırları içerisindedir.

Kars Sohbet Odaları

Kars’ta karasal iklim hakimdir. Kars yaylalarının Kars-Ardahan yöresine ait olan iklimi, yüksek ve denizden sıradağlarla ayrılmış olduğundan çok serttir.
Kars, tarih boyunca pek çok işgaller ve savaşlara tanıklık etmiştir. Kars, bugünkü büyülü ve mistik havasını da bu tarihi geçmişine borçludur diyebiliriz. Kars’a gittiğinizde muhakkak gezmeniz gereken yerleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Ani Harabeleri, Meryem Ana Katedrali, Bakireler Manastırı, Çifte Beden Surları, İshak Paşa Sarayı, Kars Kalesi, Döner Kümbet, Keçeli Kilisesi, Selçuklu Kervansaray, Kümbet Cami, Acı Su Keseli Müzesi, Beylerbeyi Sarayı, Fethiye Katedrali,Çariçe Katherina’nın Köşkü, Kuş Cenneti, Kuyucuk Gölü Sarıçam Ormanları bunlardan bazılarıdır.
İlçenin en önemli geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır.

Kars Sohbet

Hayvancılığın yoğun yapılması nedeni ile çayırotu üretimi başta olup, buğday, arpa, fig, korunga ve patates üretilmektedir. Bunun yanı sıra ilimizde Sarıkamış ilçe merkezinde ve özellikle köylerde tavuk, kaz ve hindi yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Sarıkamış İlçesi’nde turizm bakımından en öne çıkan faaliyet türü kış sporlarıdır. Bölge, kayak sporu için oldukça elverişli bir yağış türüne sahiptir; sadece Alpler’de olan kristal kar Sarıkamış’ta da bulunmaktadır.

Kars Sohbet Siteleri

Kars tarihin en acı olayına da Sarıkamış’ta şahitlik etmiş bir çok askerimiz burda donarak şehit olmuştur.
Kars’ın yemek kültürünü de size kısaca özetleyelim daha çok et ağırlıklı bir.mutfaga sahiptir. Yemeklerine gelince onlarda şu şekildedir. Yöre mutfağını; un, baklagiller ve hayvansal ürünlere dayalı yiyecek ve yemekler oluşturmaktadır. Bu yemekler genel olarak: helva, hörbe, Kars böreği, hangel, kete, patatesli veya mercimekli erişte pilavı, haşıl, ekşili et, feselli, tencerede şiş kebap, yaprak mantı, tandırda kaz çekmesi, kesme çorba, hasuda, kuymak, katmer, erişte aşı, mezik olarak isimlendirilmektedir.  Hayvancılığa dayalı süt ürünlerinden peynir yapımı yöre halkının önemli geçim kaynağını oluşturmakta, arıcılıkta halk ekonomisinde önemli yer tutmaktadır.

Kars Mobil Sohbet

Türkiye’nin en lezzetli ve meşhur kazlarının üretildiği yerdir Kars. Kars’ın ilçe ve köylerinde nisan ayında meralarda otlayan, ekim ayından bu yana yalnızca arpayla besiye alınan ve kar yedikten sonra yağlanarak lezzetini alan kazların kesimi yapılarak kış sofralarının vazgeçilmez lezzeti olan kazlar sofralarımızda yerini almakta.
Yemek deyince kendimden geçiyorum. Tek vaz geçirmedim elbette yemek değil. Ben bir yemekten bir de sohbetten vazgeçemem.
Benim gibi sohbet severlerin sohbet adresi tabii ki Kars sohbet odalarıdır. Burada sohbet sular seller gibi akar tam benlik gırgır şamata Eğlence hepsi burada. Kimi görseniz şu cümleyi söyler eskiden chat böyle değildi. Şimdi çok farklı olmuş eski tadı artık yok tamda burada Kars sohbet devreye giriyor. Aradığınız eski chat tam da burada. Chatin eskileri bilir ne demek istediğimi. Chat Eğlence şamata paylaşmak sınırlarını koruyarak başkasının sınırlarına geçmeden art niyetsiz sohbet etmekti. Biz bunu size Kars sohbetle sağladık. Sizde gelin gözlerinizle görün hadi koşun koşun acele edin biraz bizlere sizlerde katılın:)

Admin 254
Cevap bırakın