Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

KahramanMaraş Sohbet

KahramanMaraş Sohbet

KahramanMaraş Sohbet

Kahramanmaraşın önceki adı Maraş olarak bilinmektedir. Maraş kahramanlık Ünvanı 1973 yılında verilmiştir. Şüphesiz ki Maraş bu ünvan dan önce de kahramandı. Size bu konuda okuduğum bir bilgiyi de aktarmak isterim.
Fransız ihtilali sırasında bir cuma namazı esnasında cuma namazı için hutbeye çıkan Rıdvan hoca fetvada su sözleri söyler ve Maraş ın Fransızlara karşı Kurtuluş mücadelesini başlatmış olur.
Rıdvan hoca esir bir ülkede cuma namazı kılınamayacağını söylüyor. Birkaç gün önce Maraş kalesine Fransızlar, yerli Ermenilerin tahriki ile bayraklarını asmışlardır. Camiin hatibi Rıdvan Hoca’nın bu sözü halkı cesaretlendirmiş ve halkın milli irade gücünü uyandırmıştı. Bugün Maraş ın kahramanlığı bu sözlerle ve Sütçü imamın ilk ķurşunu sıkmasıyla başlamış oldu.
Birinci Dünya savaşı devam ederken Kahramanmarasta yine bir Ermeni ayaklanması oluyor Süleyman paşa altı askeri ile burda can veriyor. Süleyman paşanın ve altı askerin ölümünün ardından yöre halkının ağzından bu ağıt dökülüyor.

Kahramanmaraş Mobil Sohbet

Maraş Maraş dedikleri
Bu nasil Maraş, bu nasil Maraş
Al kizil kan icinde can veren kardaş
kardaş kalk gidelim yoldas kalk gidelim
Bizim iller kircillidir gecilmez.
Yollar çamur kurusunda gidelim Kardaş gidelim
Ufak taşinan bina yapilmaz
Bir ben olmeyinen Maras yikilmaz
Yollar çamur kurusunda gidelim
Lale sümbül buyusunde gidelim
Kardas gidelim.

KahramanMaraş Sohbet
Vefa borçlarını da savaş olan ilçeye Süleyman paşanın adını vererek ödüyorlar.
Maraş konumu nedeniyle ilin bir kısmı Akdeniz bir kısmı Güneydoğu ve bir kısmı da Doğu Anadoludadir. Bu nedenle iklimi karasallaşmıs Akdeniz ikmidir yazları sicak ve kurak kışları soguk ve yağışlıdır.
Maraş’ın yaz kış özel çeşitli otlarla beslenen kecilerin sütü ile yapılan kendine has dondurmasının tadı bir başkadır. Mutlaka sizin de başınıza gelmiştir bir Maraş dondurmacısından zorla dondurmak almak öyle kolay değildir almak önce bir ter dökmek lazım. Tarhanası çok lezzetli olup çerez gibi de tüketilmektedir. Cipslere taş çıkarır ben sadesini seviyorum siz isterseniz baharatlısını alabilirsiniz.
Şimdi Maraşta yakın zamandan bu yana kış turizmde yapılmakla Yedi kuyularda kayak yapabilirsiniz. Kızakla kayabilirsiniz en önemlisi kar üzerinde sucuk ekmek yapabilirsiniz. 🙂
KAHRAMANMARAŞ kalesini mutlaka görün ve gidince orada Trabzon caddesini göreceksiniz Trabzon’da da Maraş caddesi görürsünüz bu iki şehir kardeş şehirlerdir.

Kahramanmaraş Chat Siteleri

Gezdik gördük Maraşı tanıdık şimdi nereye Terasa en tepeye en yükseğe Kahrsmanmaraşa tepeden bakmaya ormanın içinden çıkarak Terasa gelinir şehir ayaklarinizin altındadır artık isterseniz teleskoplada bakabilirsiniz buradaki restoranlardan Maraş yemeklerini tadabilir. Belki adını duymadığınız et yemeklerini yiyebilirsiniz.
Maraş insani soğuğa da sıcağa da alışkındır. Ama dondurması ne kadar soğuksa insani da tam tersine o kadar sıcaktır. Işte tam da sohbet sitelerinde aradığımız özellik sıcak kanlı insanlar.
KAHRAMANMARAŞ gezimizden sonra karar verdik Kahramanmaras sohbeti açmaya bu insanlarında temsil edecek bir site olmalı bu güzellikler paylaştıkça çoğalmalı diye düşündük.
Kahramanmaraş sohbet sitemiz de neler var şöyle bir kısaca bahsedecek olursak sohbet muhabbet var., arkadaşlık var dostluk var aşk var.
Bunların yani sıra Eğlence botumuz ile çeşitli oyunlar oynayabilir sevdiğiniz insana arkadaşınıza jestler yapabilirsiniz. Öve de bilirsiniz yere de bilirsiniz bu tamamen size kalmış. Şişe çevire katılıp doğruluk cesaret oynaya bilirsiniz. Bir çok oyun odasında yarışabilir adınızı ay sonundaki listelere yazdırabilirsiniz. Daha da mi olmadı okey oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Sohbetin adresi artık Kahramanmaraş sohbet sizinde adresiniz olsun 🙂

Admin 288
Cevap bırakın