Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Hatay Sohbet

Hatay Sohbet

Hatay Sohbet

Hatay Sohbet Siteleri  Sohbet Odaları Hatay künefesi, acı samandağ biberi özellikle market manav gezip ararım bu biberi hem acı hem lezzetli. Harbiyede tuz da tavuk, şelalesi kendine has lezzetler kendine has kültürü var Hatay‘ın. Denizini de unutmamak lazım tabiki.
Biz abimin istediği ile Hatay’ın Arsuz ilçesinde Devlet Demir Yollarının misafirhanesinde konaklardık. Bu arada abim DDY mühendis olduğu için yer bulmak çok zor olmadi ama siz kalmak. İsterseniz mutlaka önceden yer ayırtmalı sınız.
Bu misafirhanede ev şeklinde yapılmış odalar aile olarak kalınabiliyor. Denize sıfır düşünün evinizin kapısını açıyorsunuz 10 adımda denizde siniz. Denizi gayet temiz ve düzenli ama bazen çok dalgalı olabiliyor. Dalgaya dikkat her türlü dalgaya dikkat etmek lazım:)

Hatay Mobil Sohbet

Türkiye Cumhuriyeti Kurtuluş savaşının ardından misak-ı milli sınırları dışında kalan Hatay Meclisi 2 Eylül 1938’de toplanarak bağımsız Hatay Cumhuriyeti’ni ilan etti. Hatay Devlet Meclisi, 29 Haziran 1939 tarihinde oy birliği ile Türkiye Cumhuriyeti’ne iltihak kararı aldı. Türkiye ise, 7 Temmuz 1939 günü çıkarılan bir yasa ile Hatay ilini kurarak bağlanma işlemini sonuçlandırdı. Böylelikle Hatay ilimiz ülkemizin sınırlarına katılmış oldu.
Akdeniz’deki önemli bir liman şehri olan İskenderun ve merkez ilçesi Antakya, ilin en büyük iki yerleşim yeridir ve en önemli geçim kaynağı portakal ve turunçgil tarlalarıdır. Bunların yani sıra kavun karpuz incir üzüm yetişmektedir. Yazarken canım istedi bir an önce yaz gelse de yesek 🙂
Bunun yanı sıra tarıma elverişli alanlarda buğday, arpa, pirinç, pamuk,domates, patlıcan, soğan çokça yetiştirilir. İlin koyun ve kıl kesi yetiştiriciliği de vardır. Ekonomisine en büyük katkıyı veren insan İskenderun demir çelik fabrikasıdır. Hatay’da altında arayabilirsiniz kim bilir belki şansınız yaver gider bulursunuz.

Hatay Chat Siteleri

Hatay’ın en önemli akarsuyu olan Asi nehri Nil nehri ile aynı özelliğe sahip olup ters yine akmaktadır. Bu olay dünya da iki yerde gerçekleşmektedir. Bunlarda da biri Asi nehridir. Gidip görmenizi çok isterim.
HATAY tarihi kültürel zenginliklerle dolu tarihi mekanları gezmek isteyen insanlar için bulunulmaz bir nimettir kaleler, müzeler, tarihi camiler, tarihi kiliseler bunu yani sıra sağlık için kaplıcalarını ziyaret edebilirsiniz. Deniz sevenler için saklı kalmış Samandağ plajını keşfetmenizi öneririz e Harbiye şelalerini görmeden su içindeki masalarda tuzda tavuk yada balık yemeden geri dönmemeli siniz yoksa geziniz eksik kalmış olur.

Tarih boyunca birçok kültüre ev sahipliği yapması nedeniyle “Medeniyetler Şehri” olarak anılan Hatay, günümüzde de farklı inançlara sahip insanların yaşadığı bir şehir. Güneydoğu ve Akdeniz arasında bir köprü konumundaki kent, çok kültürlülüğünü mutfağına da yansıtmış durumda. HATAY mutfağının ünü ülke sınırlarını da aşmış durumda sırf yemeklerini tatmak için Hatay’a gelen insan sayısı hiç de azımsanacak kadar değildir.

Hatay Sohbet Odaları

Şimdi sizler için bazını tattığımız bazısının sadece ismini öğrendiğimiz Hatay mutfağının yemeklerinin bir kaçını sizinle paylaşalım.
Şisperek çorbası, Oruk, iskenderun döneri, fellah köftesi, biberli ekmek, Hatay usulü kağıt kebabı, belen tava, ekşili aş, tepsi kebabı, sürü, humus, Antakya kömbesi, kerebiç, kirecte kabak, tuzda et tavuk balık ve künefe birbirinden muhteşem lezzetler. Tadınca vazgeçmeyeceksiniz.

Hatay Sohbet Siteleri

Kardeşliğin ve birlikteliğin şehri olarak bilinen Hatay bir çok şair, sanatçı ve bilim adamı yetiştirmiştir
Hatay Islam, Hristiyan ve Musevi inancına sahip olan insanların birlikte kardeşçe yaşadığı bir şehirdir.
Bu çeşitli dillerine dinleri bir araya getirmiş olan felsefesi kardeşlik ve hoşgörü olan insanlardan öğreneceğimiz çok şey olduğuna inanıyorum. Belki çoğumuz Hataya gidip bu fırsatı yakalayamayabilir.

Bu sorunu çözmenin en kolay yönü ise Hatay sohbetten geçer. HATAY sohbet sitelerinin benimsemiş olduğu kardeşlik hoşgörü ile site kısa zamanda bir çok insani bir araya getirdi. Sohbet sitesinden aradığınız her şeyi Hatay sohbet odalarında bulabilirsiniz. Hatay sohbet odasını nerede bulabilirsiniz tabii ki yoksun da hayat sevince sevilince güzel paylaştıkça muhteşem gelin hatay paylaşalım acısıyla, tatlısıyla. HATAY sohbet ailesi olarak gönlünüze, yüreğinize ve dostluğunuza talibiz sizleri aramız da görmekten onur duyarız.

Admin 337
Cevap bırakın