Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Gaziantep Sohbet Odaları

Gaziantep Sohbet Odaları

Gaziantep Sohbet Odaları

Gaziantep Sohbet Odaları Gaziantep için Güneydoğu Anadolu’nun incisi hatta Parisi de diyebiliriz.
Gaziantep yaşanılası şehirlerdendir. Bir çok farklı özelliğe sahiptir. Her gün yeni yerler görüp yeni tatlar tadabileceginiz bir şehirdir.
Gaziantep, halk arasındaki eski adıyla Antep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasında bulunan aynı adlı ilin merkez şehridir. İl merkezi, kuzeyde ve kuzeybatıda Kahramanmaraş, kuzeydoğuda Yavuzeli, doğuda Nizip, güneydoğuda Oğuzeli, güneyde Kilis, güneybatıda Nurdağı ve batıda İslahiye ile çevrilidir.

Ücretsiz Mobil Chat

Gaziantep Güneydogu ile Akdeniz arasında olduğu için hem karasal hem Akdeniz iklimini görebilirsiniz.
Gaziantep ulaşım noktası ve liman şehirlerine yakınlığından dolayı oldukça zengin bir ilimizdir. Sanayi şehridir Gaziantep ama maden yatakları bakımından çok fakirdir. Sanayicilik yani sıra hayvancılık, tarım ve turizim geçim kaynağını oluşturmaktadır. Son zamanlarda gittikçe turizim de önemi artmaktadır.
Zeugma antik kentinden çıkarılan ve şu anda Gaziantep Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen “Çingene Kızı” mozaiği. Mozaikteki kişinin Yunan mitolojisindeki yeryüzü tanrıçası Gaia olduğu düşünülmektedir.Kentin tam merkezinde tarihi Gaziantep Kalesi yer alır. Kalenin güneyinde târihi Naib Hamamı bulunmaktadır. Kalenin kuzeyinde ise çok sayıda tarihi han (Bayaz Han, Büdeyri Hanı ve Şire Han gibi) bulunmaktadır. Hanların kuzeyinde bakır işlemeleriyle ünlü tarihi Bakırcılar Çarşısı yer alır. İlde Boyacı Camii, Kurtuluş Camii ve Şirvan Camii gibi çok sayıda tarihi cami yer alır. Bey Mahallesi’nde ise tarihi Antep evleri yer alır.

Bedava Sohbet Sitesi

İldeki görülecek bir diğer yer ise Aziz Bedros Kilisesi’dir.
Dünya bir restoran olsa mutfağı Gaziantep olurdu çok da doğru söylenmiş bir sözdür. Gaziantep’in çok zengin bir mutfağı toplamda 512 çeşit yemeği vardır. Yemek çeşidi olarak da en çok yemek çeşidi ile Türkiye’de birinci sırayı alır. Antep mutfağı özellikle kebap ve et yemekleri ile meşhurdur. Alaca çorba, altı ezmeli kebap, arap köftesi, baklava, beyti, börk aşı, çağla aşı, cağırtlak kebap, doğrama, ekşili taraklı kebap, erik tavası, firik pilavı, kavurma, kuşbaşı kebap, küşneme, lahmacun, patlıcan kebabı, sarımsak kebabı, simit kebabı, soğan kebabı, şiveydiz, yuvarlama ve yeni dünya kebabı Gaziantep mutfağına özgü yemek ve tatlıların sadece çok azıdır. Gaziantep de sohbet de bir başkadır ve o sıcak kanlı inssanların sohbetine herkes şahit olsun diye hem Web Sohbet hem Mobil Sohbet aktif edildi. Sizlere bekliyoruz tabi ki.

Gaziantep Sohbet Odaları

Gaziantep Sohbet Odaları

Admin 379
2 Yorumlar
Hakan

Gaziantep Güzel memleket sevdim gezdim yedim içtim ama o biberlerine dayanamadım o kadar mı acı olur yaktı kavurdu beni :) bir daha biber yemem dedirtti bunun yanında birde tatlısı var tabi baklava ona da doyum olmaz ayrı bir konu onuda tavsiye ederim :).

NeRiSsa

Ramazanda sahurda gala altında ciğer kebabı yemek bir başka güzel:) Antepli dedikleri baklava yedikleri çok hoşuma gidiyorrr ağam yooorum dedikleri lililililililili:)

Cevap bırakın