Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Elazığ Sohbet

Elazığ Sohbet

Elazığ Sohbet

Elazığ Sohbet odaları ve sohbet siteleri Bugünkü yolumuz yolculuğumuz önce Elazığ a sonra Elazığ sohbet odalarına doğru olacak sohbet sayesinde bir çok konuda da bilgi edinmiş ve paylaşmış oluyoruz. Şimdi asıl onumuza geçelim bugün Çok iş var bir an önce makalelerimizi bitirelim değil mi.
Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Fırat Havzasında bulunan, on bir ilçeden oluşan ildir Elazığ… Nüfus bakımından Doğu Anadolu Bölgesi’nin Van, Erzurum ve Malatya illerinden sonra en büyük 4. ilidir. Halk arasında Elazığlı olanlara, Elazığ ağzında kardeş ve ağabey anlamlarına gelen gakgoş hitabı kullanılır. .Müslüman, Rum, Ermeni ve Süryani halklarının uzun yıllar birlikte yaşadığı bu bölgede günümüzde hala farklı kültür ve medeniyetlerin kalıntıları görülmektedir. Şekil olarak kabaca bir dikdörtgene benzeyen ve etrafını çevreleyen sular nedeniyle Türkiye karasını andıran bir görüntüye sahiptir. Fırat ve kollarıdır. Hazar Gölü, il merkezine 30 km mesafededir. Ayrıca Elazığ Keban, Karakaya, Kralkızı ve Özlüce gibi önemli baraj gölleri ile çevrilidir.

Elazığ Sohbet Siteleri

Elazığ, karasal iklimin etkisindedir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise soğuk ve sert geçer. Doğu Anadolu’nun diğer illeri ile karşılaştırıldığında kışlar çok daha yumuşaktır. Bu değişiklikte ilde bulunan barajların etkisi oldukça yüksektir.
Elazığ’a yolunuz düşünce mutlaka denemeniz gereken Öküzgözü üzümünden yapılan aromatik şarabı desek, bunun yani sıra yarın yokmuşcasına yemek yemeyi inersek yanlış yapmış sayılmayız. 🙂
Harput köftesi, Harput çorbası, Balakgazi Böreği, küncülü, işgene, haşlanmış içli köfte, sırın ve ballı muzlu cevizli krep tazecik vişne dondurması yiyebilirsiniz.

Elazığ Sohbet

Birde unutmadan size bir O yöre için özel bir yeri olan palu tavadan bahsedelim. Elazığ’ın Palu ilçesine giderseniz Palu Tava yemeyi atlamayın. Palu, Elazığ’dan damak olarak oğlak eti kullanması ile ayrılıyor. Palu Tava isminin aksine bir fırın yemeği. Oğlağın 4-5 saat biberle birlikte fırınlanması ile yapılıyor.
Şimdi Elazığ’da muhabbetin sohbetin koku nereden geliyormuş, nereye dayanıyormuş bir görelim dedik .ELAZIĞ ile ilgili çok güzel bir gelenek. öğrendik… Kürsübaşı geleneği.

Elazığ Chat Siteleri

Bu gelenek Eski Harput evlerinde soba biçimli bir masa etrafında bireylerin sohbet etmek, eğlenmek ve bağları güçlendirmek amacıyla bir araya geldiği gelenektir. Bu toplantılarda güncel olaylar konuşulmuş ve Harput Musikisi’nden eserlere yer verilmiştir. Sohbet biti mi eğlenceler düzenlenir şarkılar söylenirmiş…
Bu kadar sohbete hakim olan Elazığlılar’dan bir sohbet sitesini esirgemek olmazdı değil mi. Elazığlıların Kürsübaşı geleneğinden yola çıkarak Elazığ sohbet sitesini kurmaya karar verdik hem Elazığlılar nostalji yaşatmış olduk hem sizlere bilmeyenlere bu geleneği anlatmış yaşatmış olduk. Elazığ Sohbet sitemizin bu neden formatı diğer sitelerden daha farklı oldu sizlerde bu farkı geldiğiniz zaman göreceksiniz ve çokta hoşunuza gidecek buna eminiz. Bizler Elazığ Sohbetteyiz ya sizler….

Admin 297
Cevap bırakın