Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Edirne Sohbet

Edirne Sohbet

Edirne Sohbet 

Edirne Sohbet Siteleri ve Chat odaları dostlar Türkiye’nin batısında en ucunda avrupa yollarına kapılarımızı açan şehrimiz Edirne’deyiz. Edirne mevkisi itibariyle çok önemli bir yere sahip ve diplomatik açıdan da oldukça önemlidir. Yunanistan ve Bulgaristan topları ile sınır ilimizdir Edirne. Bu ilimiz de buram buram tarih kokan karış karış vatan toprağımız gibi tarih den nasibine düşeni almıştır Roma’lılar tarafından ele geçirilmiş yönetilmiş şehirlerden biridir. Eskiden Osmanlı bile kurulmadan önce neler yaşanmış neler görülmüş başından neler neler geçmiş bir şehirdir Edirne. Uzun yıllarca paylaşılamayan bir şehirdir bulgar, yunan, roma, bizans o kadar çok işgale uğramış ki bir bir anlatmak gerekir  günleri. Bu savaşlardan sonra Osmanlı devletine geçmiştir Edirne ve yeniden yapılandırılmış. Girişine Selimiye camii yaptırılmıştır ve adeta şehrin simgesi haline gelmiştir.

Edirne Sohbet Odaları

Edirne çok büyük olmasa da tarihi açıdan çok büyüktür ki zamanında başkent ünvanını yaklaşık yüz yıla yakın taşımış bir şehir. Şimdi de o önemli ve güzel yerlerin anlatalım değil mi ?

Selimiye Camii; Mimar Sinan’ın ‘Ustalık Eserim’ o kıymetli eseri.

Eski (Ulu) Camii

Üç Şerefeli Camii; Burmalı Cami olarak da anılır..

Kutsal Büyük Sinagog; Türkiye’de ve Avrupa’da en büyük sinagog olarak biliniyor.

Meriç Köprüsü, Sarayiçi,Adalet Kasrı ve Saray Kalıntıları, Sveti Georgi Bulgar Kilisesi, Rüstem Paşa Kervansarayı şuan bir otel.

Edirne Sohbet

Edirne Mobil Sohbet Siteleri

Saraçlar Caddesi; Bu cadde üzerinde görülmesi gereken çok güzel tarihi yapılar bulunuyor mutlaka görülmeye değer tavsiye ederim.

Ekmekçizade Kervansarayı, Muradiye Camii, Beyazıt Külliyesi, Eski Tren Garı (Güzel Sanatlar Fakültesi), Bedesten, Eski Cami’ye ekonomik yardım getirmesi için yapılmıştır.

Edirne Evleri; Bu güzel vilayetimizin çoğu mahallesinde görebileceğiniz tarihi evlerdir bunlar arkadaşlar eğer Edirne’ye giderseniz mutlaka ama mutlaka bu saydığım yerleri ziyaret ediniz.

Edirne’nin en büyük ilçesi ise keşan ilçesidir ve halkının da kendisine has bir konuşma tarzı vardır çok sıcak kanlı insanlardır sohbetlerine doyum olmaz. Balkan ülkelerinin gelenek ve görenekleri Edirne bölgemizde çok fazla görünmekte bu insanlar ve Türk halkı zamanla iç içe geçmiş durumlardır.

Admin 368
Cevap bırakın