Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Chat Siteleri

Chat Siteleri

Chat Siteleri

Chat siteleri 2000’li yılların çok daha öncesinde internet sektörüne girmiş ve o dönemin gençleri de internetle sohbet siteleri ve bu siteler içerisinde yer alan sohbet odaları sayesinde tanışmıştırlar. Genellikle okuldan kaçıp ya da okul çıkışlarında internet cafelere giden 2000 öncesi zamanın gençleri, internet kullanımını bilmemek gibi bir problemle de hiç karşılaşmamıştırlar. Bu durumun sebebi ise internet cafede bulunan bilgisayarların her birinin masaüstü ekranında yüklü olan bir adet mIRC programının bulunmasından kaynaklıdır.

Mobil Chat Siteleri

Popüler chat yapma siteleri günümüzde bilinmektedir ve insanlar, kullandıkları internet tarayıcıların adres satırlarına bu sitelerin adreslerini yazarak direk giriş yapabilirler. Ancak günümüzde hala mIRC programları popüleritelerini korumaktadırlar. Sohbet siteleri ve sohbet odalarına sıklıkla giren kişilerin hemen hemen hepsinin bilgisayar ya da akıllı telefonunda mutlaka bir mIRC programı yer almaktadır.

Chat Siteleri

Sohbet sitelerine girişte mIRC programının kullanılmasının en önemli nedeni, herhangi bir adres yazmaya gerek kalmadan, sadece mIRC’a çift tıklayarak istenilen sohbet odalarına bağlanmaktan kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, sohbet sitelerine eskiden beri giriş yapanlar her ne kadar sohbet komutlarını bilseler de, chat yapma sitelerine yeni giriş yapanların bu komutları öğrenmeleri uzun bir zaman almaktadır. Hatta bazı komutlar akılda kalmayabilir veya karıştırılabilir durumdadır. Tam da bu noktada mIRC programları, herhangi bir komut yazmaya gerek kalmadan işlem yapmayı olanaklı kılar.

Mobil Sohbet Siteleri

mIRC programlarının avantajları dolayısı ile neredeyse chat yapma sitelerinin her birinin kendine ait bir mIRC yazılımı bulunmaktadır. Ancak hangi program kullanılırsa kullanılsın, bilinen basit bir kaç komutla, tüm sohbet sitelerine rahatlıkla giriş yapılabilir. Bu nedenle de her kullanıcının rahat ettiği bir mIRC programı vardır ve chat yapma sitelerinde, diğer ziyaretçilere öneri olarak bu programları sunarlar. Buradaki amaç reklam değildir. “Ben rahat kullanıyorum, sen de dene” mantığıdır.

Chat yapma sitelerine ve sohbet odaları ile sohbet sitelerine giriş yapan kişilerin bazıları da kendi mIRC programlarını oluşturmakta ve içerisine ihtiyaç duydukları her detayı eklemektedirler. Ancak bunun için önemli bir yazılım bilgisine sahip olunması gerektiği unutulmamalıdır. Bu kişilerden mIRC alırken, içerisine yüklenebilecek zararlıları da göz ardı etmemek, chat yapma sitelerinde herkese güvenmemek gerektiği unutulmamalıdır.

Admin 315
Cevap bırakın