Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Çanakkale Sohbet

Çanakkale Sohbet

Çanakkale Sohbet Odaları

ÇANAKKALE deyince ben aklıma ilk gelen 18 Mart olur Çanakkale zaferi ve öncesinde yaşananlar gelir. Onbeşliler gelir bugünün çocuklar vatanında rahat ve özgürce yaşasınlar diye çocuk yaşta şehit olanlar gelir.
Ne zaman dinlesem hüzünlenirim Çanakkale Türküsünü
Çanakkale içinde vurdular beni
Ölmeden mezara koydular beni
Of gençliğime eyvah
Çanakkale içinde aynalı çarşı
Ana ben gidiyom düşmana karşı
Of gençliğim eyvah
Çanakkale içinde bir uzun selvi
Kimimiz nişanlı kimimiz evli
Of gençliğim eyvah
Çanakkale üstünü duman bürüdü
On üçüncü fırka harbe yürüdü
Of gençliğim eyvah
Çanakkale içinde toplar kuruldu
Vay bizim uşaklar orda vuruldu
Of gençliğim eyvah
Çanakkale içinde bir dolu testi
Analar babalar umudu kesti
Of gençliğim eyvah
Bu türkü O gün yaşananların bir özeti gibidir. Giden çocukları gençlikleri bile bile ölüme yürüyenleri anlatır.

Çanakkale Sohbet Siteleri

Bu konuya sonra değineceğimiz için önce Çanakkaleyi tanıyalım bakalım nasıl bir ilimiz Çanakkale.
Çanakkale ili, Türkiye Cumhuriyetinin kuzeybatısında, topraklarının büyük bölümü Marmara Bölgesi sınırları içerisindedir.Asya (Anadolu) ve Avrupa (Trakya) kıtalarında toprakları bulunan, kendi adını taşıyan boğaz ile ikiye bölünmüş Trakya’da İstanbul’dan sonraki en büyük ilimizdir.Anadolu’nun en batı noktası olan Baba Burnu ile Türkiye’nin en batı noktası Gökçeada’daki İncirburnu il sınırları içindedir. Ege Denizi’nde Türkiye’ye ait en büyük adalar, Bozcaada ve Gökçeada, Çanakkale iline bağlıdır.  Konum olarak çok büyük bir öneme sahiptir.

Çanakkale Sohbet
Çanakkale ilimiz büyük bir ormanlık alana sahiptir. Bunun yanı sıra küçük küçük gollerle bir kaç baraj gölüne sahiptir.
Akdeniz iklimi ile Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimin yaşandığı Çanakkale topraklarında iklim daha çok Akdeniz iklimine paralellik gösterir. İç bölgelerde denizden yükseklik artar ve bu nedenle kıyı bölgelere oranla aradaki sıcaklık ortalaması oldukça açılır. Yılın büyük bölümü hemen her ilçede rüzgârlı günler yaşanır.

Çanakkale Chat Siteleri

Çanakkale deyince insanin aklına bir kahramanlık destanı gelir. Havada çarpışan mermiler gelir. Komutanim tüfek bozulmuş diyen askere komutanın oğlum tüfek sağlam senin parmağın kopmuş demesi gelir. Seyit Onbaşı gelir. 250 kiloluk top mermisini iman gücü ile kaldırıp düşman gemisini batırması gelir.
Çanakkale bir kahramanlık destanidir. Türk tarihine büyük bir destan olarak yazılmış ve Anadolu toprakları ve Boğazların Türkler hâkimiyetinde kalmasını sağlamıştır.
Çanakkale şuanda tamamen modern bir şehir hâlini almıştır.Geniş kaldırımları, temiz caddeleri, bakımlı binaları ile örnek bir şehirdir.
İl ekonomisinde tarım en önemli faaliyet olmakla beraber son yıllarda tarıma dayalı sanayi kolları gelişme göstermekte ve buna bağlı olarak ekonomide sanayinin payı artmaktadır. Bunun yanı sıra sanayii olarak da oldukça geniş iş imkanlarına sahip bir şehirdir.

Çanakkale Mobil Sohbet

Çanakkale manevî duygularımızın doruk noktaya çıktığı yerdir.
Çanakkale insani sakin ve oldukça rahat bir yapıya sahiptir. Kordonda yürürken bir insana defalarca rastlayabilirsiniz bu nedenle insanlar birbirini burda tanımakta ve çok samimi içten sohbetler ortaya çıkmakta.
Çanakkale sohbette şehrin bütün özelliğini kendinde toplamış. Samimi içten muhabbetin olduğu sohbetin su gibi aktığını zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaginiz bir sohbet odasıdır. Çanakkale sohbet siteleri birbirinden güzel dostluklar kurabileceğiniz gibi yeni asklarada yelken açabilirsiniz. Kızlarla chat, görüntülü chat, mobil chat, sevgili chat gibi bir çok chat orasıda sizi bekliyor olacak. Çanakkale sohbette de sizin için biri mutlaka vardir. Sohbetin adresi Çanakkale sohbet odaları zaman kaybetmeden sizde gelin hayatınıza farklı bir sayfa açın.

Admin 236
Cevap bırakın