Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN

Ardahan Sohbet

Ardahan Sohbet

Ardahan Sohbet

Ardahan Sohbet Odaları ve Sohbet Siteleri Ardahan deyince aklıma ilk gelen elması oluyor ilk gördüğümde çok şaşırmıştım dıştan bildiğimiz kırmızı elma ama kesince içide kırmızı bu elmanın. Türkiye’de sadece Ardahan’ın Posof ilçesinde yetişen ve son yıllarda giderek üretim sahası azalan, içi de dışı gibi kırmızı olan elmanın coğrafi işaret tescilinin tamamlanmasının ardından içi ve dışı kırmızı olan elma, coğrafi işaret alarak tescillendi.
Şimdi gelelim Ardahana coğrafi konumuna yaşam biçimine bir yakindan göz atalım.
Ardahan, Türkiye’nin kuzeydoğu köşesinde Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve kısmen Doğu Karadeniz’de

Ardahan Sohbet Siteleri

bulunan, Gürcistan sınırında kurulmuş olan bir il olup Ardahan, ilin coğrafi yapısı ve tarihi geçmişinden kaynaklanan kendine özgü doğal ve tarihi değerlere sahiptir. Ardahan, Doğu Anadolu Bölgesi’ne has doğal yapısı ve ikliminin yanında Doğu Karadeniz Bölümü’nün topografyasına, iklimine ve bitki örtüsüne geçiş yerleri ile farklı güzellikleri bir arada barındırmaktadır. Bu özelliklerini göz önünde bulundurursak Ardahan keşfedilmeyi bekleyen bir doğa cennetidir.
İl genelinde karasal iklim hakim olup; kışlar uzun, sert ve kar yağışlıdır.

Sonbaharın ilk soğukları eylül ayının sonunda başlar, ilkbaharda mayıs ayının ortalarına kadar devam eder. Yaz sıcakları bu ilimizde çok fazla hissedilmemektedir.
Ardahanın kendine has doğal güzellikleri ve gezilecek alanlarıda mevcutur. Onlarada kısaca değinelim ne dersiniz? Ardahan il sınırları içerisinde olan Çıldır Gölü, Akbaba ve Kısır Dağları arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra Ardahan Kalesi, Atatürk Silueti, Bülbülan Yaylası, Yalnızçam Yaylası, Çıldır Gölü – Akçakale Adası, Göle Okçuoğlu Yaylası, Aktaş Gölü, Kura Nehri tarihi yerler olarak da bir çok kalesi ve tabyaları bulunmaktadır.

Ardahan Sohbet Odaları

Geçim kaynağına bakacak olursak Sınırlı sayıda ürün çeşitliliği bulunan (buğday ve arpa) bir tarım şekli yörenin ana geçim kaynağıdır. Genelde sulama sistemleri nadir olarak yer almaktadır.
Hane halkı genelde fakirdir ana geçim kaynağı tarımsal faaliyetlerdir ve işsizlik oranı oldukça yüksektir. Hizmet sektöründe ve arıcılık alanında son zamanlarda istikrarlı bir gelişme kaydedilmiş olmasına rağmen ekonomi hayvancılık ve tarıma dayalıdır.

Ardahan Sohbet

Sanayii gelişmemiş halkın maddi durumu genelde kötüdür. Yollar kışın genellikle kapalı olmakta buna rağmen içme suyu sıkıntısı yaşanmaktadır.
Ardahan’ da yemek kültürü olarak daha çok et ve hayvansal ürünler tercih edilmektedir. Geniş bir yemek yelpazesi vardır. Çok lezzetli yöresel yemekleri bulunur. Bunlar nelermiş birlikte görelim; Etli Mantı, Feselli, Katmer, Kesme Aşı, Gevrek, Pişi,Ayran çorbası olarak siralayabiliriz.

Ardahan Chat Siteleri

Ardahan insanı saf tanımına girmeyecek şekilde iyi niyetli, empati sahibi, sosyal, kendini ezdirmeyen, fizisel olarak güçlü birazda işte duygusal insanlardır.Ve gerçek bir dostturlar.Hem de öyle sözde değil. Bir dostun tanımına uyacak herşeyin belirtisi vardır.
İste tamda bizde Ardahan sohbet sitemizi Ardaha insanin bu özelliklerini göz önünde bulundurarak olusturduk. Dostluk kavramı günümüzde önemini değerini yitirmeye başlamışken bu insanalrın bu özelliği bize yol gösterici oldu. Biz de bunu prensininiz haline getirdik. Özü sözü bir ıskalarlar yola çıktık. Eksiklerimiz illaki olacaktır. Bu eksikleri birlikte gidermeye var mısınız? Başta tüm Ardahanlilari ve tüm halkımızı sohbet sitemize bekliyoruz. Sohbetin dostluk tanımıdır Ardahan sohbet…

Admin 343
Cevap bırakın