Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN
Benzer Yazılar

Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları Adana ilimiz çok eski yerleşim yerlerinden olan bir ilimizdir. Geçmişi Hititlere dayanmaktadır. Hatta bugün ki ismi bile  Kizzuvatna krallığının Adana’ya URU adlı şehrinin isminden türemiştir. Başka iddialar ise ismin; Mısır’dan gelip Yunan şehri Argos’a yerleşen mitolojik Yunan kabilesi Danaos ya da efsanevi karakter Danaus’la ilgili olduğu şeklindedir. Anlayacağınız Adana ilinin tarihi M.Ö ye kadar uzanmakta. Günümüzde de ülkemizin en kalabalık şehirlerinden biridir nüfus yoğunluğu olarak 6. Sırada yer almaktadır.

Adana‘nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova’nın merkezinde bulunur. Büyük Şehir olan Adana ilimiz şehir merkezi olarak merkez ilçe olan Seyhan ve Ceyhan ilçeleri üzerine kurulmuştur. Akdeniz’e kıyısı ise Karataş ve Yumurtalık diğer adı ile Ayas ilcesi ile sağlanmaktadır. Adana ilimizin toplamda 15 ilçesi bulunmaktadır. Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık ve Yüreğir’dir. Adana çok sıcak bir şehrimiz olması yani sıra serin hatta kar yağan ilçelerinde var. Saimbeyli , Tufanbeyli gibi sıcak şehir olduğu için yayla kültürüne’de sahip bir şehrimizdir. Tarihi açıdan da zengin bir kültüre sahip bir ilimiz olan Adana ilimizin tarihi yerlerine de kısaca şu şekilde değinebiliriz.

Bedava Sohbet Siteleri

Sabancı camii 6 minaresi ile şehir merkezinde yerini almaktadır. Bu caminin inşaatı 10 yıl sürmüştür.  Bedava Sohbet Sitesi
Seyhan gölü veya Seyhan barajı yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasından biridir. Gölün kendine has manzarası ile ziyaretçilerin ilgisini oldukça çeken bir yerdir. Seyhan Baraj gölünde hem tekne turu yapılabilir hem de restoran ve kafe lerde vakit geçirilebilir.
Toros Dağlarının eteklerinde, doğal bir güzelliğe sahip Göksu nehrinde Feke ilçesinde bulunuyor. Turistik bir ilçe olan Feke zengin akarsu yataklarının içinde bulundurur.
Bunların yanı sıra bir kaç yıl önce trafiğe açık bulunan Taş köprü, Varda köprüsü, Büyük saat Tarihi kazancılar çarşısı ve Adana arkeoloji müzesi de gezilmesi gereken yerler arasındadır.
Adana’dan bahsedip’de yemeklerinden bahsetmemek olmazdı değil mi?.
Adanalıların dediği gibi bici bici yer şalgam içerik. Adana yemeklerinden bazılarını da şu şekilde sıralasak yanlış olmaz sanırım ne dersiniz.
Adana Kebap, Analı kızlı, Yüksük çorbası, Adana lahmacun, Şırdan, Babagannuş, İçli köfte, Mumbar, Ciğer kebabı, işkembe çorbası, İşkembe dolması, Ezme dir. Daha sayamadığımız bir çok yemekleri bulunmaktadır.
Lohusa döneminde birçok baharatın karışımından yapılan lohusa şerbeti ki çok faydalı bir içecektir. Meyan kökünden yapılan kaynarı içerken yaz sıcağından kurtulmak için de karsambaç icip bici bici yiyebilirsiniz.
Elimizin ve dilimizin döndüğünce sizlere Adana ilimizi tanıttık sizlere tavsiyemiz gidip görmeniz bu lezzetleri yerinde tatmanızdır. Sevgili Adanalı dostlarımız bu Sohbet Sitesi sizleride aramızda görmek istediğimiz anlamına geliyor ve mutlaka bekliyoruz.

Adana Sohbet Odaları

Adana Sohbet Odaları

Kaliteli Sohbet Odaları

Admin 417
2 Yorumlar
NeRiSsa

Adana sıcağı dışında herseyi ile güzel bir il benim gibi kebap sevenler için bulunmaz yer. Ellerinize emeğinize sağlık başarılar dilerim

Hakan

vay adana vay ne kadar sıcak memleket insan otururken terliyor ama insanı da adana kadar sıcak sohbeti sever tanıtım için teşekkürler

Cevap bırakın